Викладач Університету – призер Чемпіонату Європи із шотокан карате-до

Старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту ЛНУ ім. Івана Франка, майстер спорту України міжнародного класу, заслужений тренер України Юрій Яремчук здобув дві срібні нагороди в складі збірної України на Чемпіонаті Європи із шотокан карате-до (версія SKIF).

Чемпіонат Європи відбувався упродовж 19-23 травня 2017 року у місті Градець Кралове (Чеська республіка). Участь у змаганнях взяли близько 800 спортсменів із 24 європейських країн. Україну представляли 69 каратистів. Наша збірна виборола три золотих, вісім срібних і десять бронзових медалей. У загальнокомандному заліку українці посіли шосте місце. Першою була команда Данії (відповідно -13, 5, 3), другою – команда Італії (11, 12,10), третє місце  – за командою  Угорщини (6, 2, 5).

Юрій Яремчук виступав у категорії «Майстер-клас» (50 – 55 років) у розділах: індивідуальне куміте (поєдинок-двобій) та індивідуальне ката (формальний комлекс). В обох розділах Юрій Яремчук виборов срібні нагороди.

«У куміте провів 4 поєдинки: з греком, українцем, датчанином, ірландцем. В ката 3 поєдинки: зі шведом, росіянином, англійцем, – ділиться своїми враженнями Юрій Яремчук. – Особливістю нинішнього Чемпіонату була дуже висока конкуренція між учасниками змагань. У мене було своє завдання – перемогти на цьому змаганні давнього суперника спортсмена із Британії Мура Паскуаліно. Він є чемпіоном світу і дворазовим чемпіоном Європи. На минулих змаганнях він перемагав у мене по очкам завдяки відвертій допомозі суддів. Тому я був налаштований серйозно поборотися зі своїм давнім суперником. І сталося так, що я переконливо переміг його в ката і в куміте, посівши друге місце. Він був третім у цих розділах. Отже, своє завдання я виконав!»

Окрім того Юрій Яремчук додав, що йому сподобався бій з ірландським спортсменом у фіналі куміте. «Для мене це був корисний досвід, незважаючи на поразку. Мені дуже цікаво зустрічатися з такими досвідченими суперниками. Навіть, якщо ти програєш комусь, то програєш найкращому представнику певної країни, який займається карате близько 35-40 років. Я задоволений змаганнями, бо виконав своє індивідуальне завдання – перемогти британця та посів два призові місця. До речі, мій учень, випускник факультету міжнародних відносин Володимир Прокопів виборов також срібло в ката, що є хорошим показником,  – підсумував Юрій Яремчук.