XV Конференція студентського самоврядування Університету

26 березня 2015 року в Актовій залі Університету відбулася XV Конференція студентського самоврядування. Метою зборів студентського активу стало обговорення процедури обрання представників із числа студентів до складу Конференції трудового колективу та вчених рад факультетів, коледжів та Університету.

Загальні збори Конференції трудового колективу та Вченої ради є колегіальними органами управління та громадського самоврядування Університету. Відповідно до нового Закону України «Про вищу освіту» частку від загальної кількості їх членів мають складати представники студентства. Обираються вони шляхом прямого таємного голосування. Основне завдання такої процедури проведення виборів є забезпечення демократичності, прозорості та відкритості.

У процесі обговорення делегати внесли незначні поправки до запропонованої процедури й одноголосно затвердили її. Учасник конференції, студент філософського факультету Валентин Гуцал зауважив, що за рахунок проведення саме такої схеми виборів процедурна бюрократія зменшиться, а менші за кількістю студентів факультети мають шанс бути представленими серед делегатів.

«Як на мене, такий формат обрання делегатів є найоптимальнішим, адже у ньому жодним чином не нехтують правами студентів, а навпаки – кожен має змогу взяти участь у процесі виборів», – додав Валентин.

Згідно зі затвердженою процедурою кожен охочий студент може зареєструвати свою кандидатуру та взяти участь у голосуванні. Делегати обиратимуться за місцезнаходженням факультету чи коледжу. Попередньо студент має подати реєстраційну заяву до організаційного комітету. До загального складу Конференції трудового колективу представництво делегатів від факультету чи коледжу буде визначатися пропорційно до кількості студентів.