XV Всеукраїнська конференція молодих філологів «Vivat academia»: «Національно-визвольні змагання в українській літературі»

Тема національно-визвольних змагань в українські літературі стала лейтмотивом XV Всеукраїнської студентської та аспірантської конференції «Vivat academia», яка відбулась 28 квітня 2017 року на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.

Привітав учасників та гостей конференції заступник декана філологічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Ігор Гунчик. Зокрема, він окреслив основну проблематику наукового зібрання, зазначивши, що визначення цьогорічної головної теми конференції пов’язане з військовою агресією зі сторони Росії, а отже необхідністю увиразнення процесу національно-визвольної боротьби українців.

«Наша конференція відбувається у складний для України час, коли на сході нашої держави тривають військові дії. Саме в контексті цих подій головною тематикою конференції ми обрали національно-визвольні змагання, які широко відображені в українській літературі та фольклорі», – зазначив Ігор Гунчик.

Про багаторічну традицію проведення конференції молодих філологів «Vivat academia» розповів проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим. «Приємно, що своєю енергетикою нашу конференцію зажди підживлювали активні молоді науковці, які прагнуть розвиватися, спілкуватися і пропонувати на розгляд цікаві, змістовні, нетрафаретні, нешаблонні філологічні помисли і міркування», – зазначив Ярослав Іванович.

«Бажаю, щоб ваші наукові напрацювання були не тільки інтуїтивною, суб’єктивною знахідкою однієї людини, а щоб завдяки впевненій аргументації вони стали істиною для тих, хто їх сприймає, кому ви їх адресуєте», – звернувся Ярослав Гарасим до учасників конференції.

Директор Інституту франкознавства Василь Будний зазначив, що для цілісного життя людині необхідна духовна пожива, яка складається з трьох ключових аспектів – мистецтва, науки і спілкування.

«Мистецтво дає нам красу, наснажує на повсякденне життя, наука дарує відчуття вічності, а спілкування є необхідною умовою життя будь-якої людини. Приємно, що в цій аудиторії присутні усі три чинники людського щастя», – зазначив Василь Будний.

Музичним доповненням до вітань стало виконання пісні «Батьківське жито» дуетом бандуристок у складі Анни Кисіль і Софії Тютько.

Також під час урочистого відкриття заходу відзначили переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук – Ольгу Дику, Анну Комарицю та Анастасію Ктіторову.

Зазначимо, що у рамках роботи конференції також відбулась презентація першого випуску збірника наукових праць «VIVAT АCАDEMIA». Заступник головного редактора видання Назар Федорак під час презентації побажав учасникам конференції успішного наукового поступу і натхнення на шляху до пізнання секретів філологічної науки. Заступник декана філологічного факультету з навчально-методичної роботи Ірина Кметь зазначила, що конференція дає змогу молоді бути «активними літописцями наукової і літературної думки у контексті сучасних процесів в Україні».

Молоді науковці, які взяли участь у XV Всеукраїнській науковій конференції «Vivat academia» під час пленарного засідання зосередили увагу на аналізі літературних та фольклористичних творів, у яких розвиток сюжету ґрунтується на темі національно-визвольних змагань.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі секційних засідань за такими напрямами: національно-визвольні змагання в українській літературі, літературознавство, мовознавство, фольклористика.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото