16 травня 2019 року о 14:00 у подвір’ї географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Дорошенка, 41), за сприяння Компанії «Терра Інкогніта» (м. Київ), українського виробника туристичного спорядження, відбудеться захід з реєстрації та внесення пам’ятника наплічнику до Національного Реєстру Рекордів України за номінацією «Перший пам’ятник наплічнику».

Історія вивчення географії у Львівського національного університету імені Івана Франка налічує близько 140 років. Від початку заснування факультету  до сьогодні, студент-географ не уявляє свого життя без «вірного супутника» – наплічника, адже саме з цим спорядженням робились найбільші географічні відкриття. Саме тому 14 травня 2012 року у подвір’ї географічного факультету було встановлено перший у світі пам’ятник наплічнику. Виготовлений він в натуральну величину (висотою 90 см та шириною 50 см) методом художнього кування, з чорного металу, який потім оцинкували та полакували. До наплічника прикріплені туристичні черевики, килимок і спальний мішок. Наплічник стоїть на постаменті з природного каменю – пісковика. Пам’ятний знак виготовили в кузні “Шейк”.Фінансував це український виробник туристичного спорядження Терра Інкогніта.

Географічний факультет забезпечує підготовку бакалаврів і магістрів зі спеціальностей: «Географія», «Туризм», «Науки про Землю», «Екологія», «Готельно-ресторанна справа». На багатьох з перелічених спеціальностей проводяться польові навчальні і виробничі практики У Карпатах, на Поділлі та за кордоном, де наплічник є важливим атрибутом.

Щоб зафіксувати це досягнення офіційно, дату було приурочено до Всеукраїнського Дня Вишиванки, у якому студенти-географи беруть активну участь уже багато років, також саме в ці дні на факультеті проводитиметься ХХ-та Всеукраїнська студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні» яка збере студентів-географів з всієї України.

Місце проведення: подвір’я географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Дорошенка, 41).

Час та дата проведення: 16 травня 2019 року о 14:00

Контактна особа:

Рикмас Тарас Володимирович (093 23 444 07)

Зінько Юрій Володимирович (050 959 88 47)

Згадки про пам’ятник:

https://ukurier.gov.ua/uk/news/i-cilij-svit-vmistivsya-za-plechima/

https://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_ie_pamyatnyk_naplichnyku__pravda_chy_vygadka_309402.html

Мельник Ігор, Масик Роман. Пам’ятники та меморіальні таблиці міста Львова. — Львів: Апріорі, 2012. — 320 с.: 540 іл. ISBN 978-617-629-077-3.