Заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб розповів студентам Львівського університету про основні принципи нової монетарної політики центробанку

У рамках комплексного проекту з підвищення рівня фінансової грамотності населення України, започаткованаго в 2012 році Національниим банком України, 11 лютого 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась уже друга зустріч представників академічної спільноти зі заступником Голови Національного банку України. Цього разу Університет відвідав Дмитро Сологуб.

Заступник Голови НБУ розповів про зміни в монетарній політиці центробанку. «За попереднього режиму монетарної політики фіксація обмінного курсу була солодкою ілюзією стабільності, за яку Україна заплатила велику ціну міжнародними резервами і різким погіршенням добробуту населення», – вважає він.

Відтак, до кінця 2016 року Національний банк планує оголосити про перехід до іншого режиму – інфляційного таргетування, спрямованого на забезпечення цінової стабільності.

«Таргетування рівня інфляції – не панацея, але це режим, який довів свою ефективність в країнах зі схожими на Україну умовами функціонування», – зазначив Дмитро Сологуб.

Заступник Голови НБУ повідомив, що центральний банк уже почав рухатись у цьому напрямку. «Відбулися зміни у системі прийняття рішень, комунікаційної політики. Водночас тривають очищення банківської системи та розвиток фінансових ринків, які мають підвищити впливовість нової монетарної політики НБУ на економіку», – розповів Дмитро Сологуб.

За словами заступника Голови Нацбанку, основними викликами на етапі переходу є макроекономічна нестабільність, низька довіра до органів державної влади, високий ступінь монополізації економіки, відсутність ефективної координації між монетарною та фіскальною політикою.

«Але повноцінно новий режим зможе запрацювати лише після структурних змін в економіці, а також після перефокусування суспільних очікувань з обмінного курсу на рівень цін», – переконаний заступник Голови НБУ.

Лекція Дмитра Сологуба викликала велике зацікавлення у студентів і викладачів економічних спеціальностей, які взяли участь у жвавому обговоренні актуальних для нашого суспільства проблем.

На завершення зустрічі зі заступником Голови Нацбанку декан економічного факультету Ростислав Михайлишин подякував Дмитрові Сологубу за фахову розмову та щирі відповіді на гострі запитання і висловив сподівання на поглиблення започаткованої співпраці НБУ зі ЛНУ ім. Івана Франка.

«Нам приємно, що Львівський університет є добрим майданчиком для відвертого діалогу та цікавих дискусій студентів, викладачів із представниками Національного банку, органів державної влади, дипломатичного корпусу, бізнесу й закордонних експертів», – додав Ростислав Михайлишин.

Нагадаємо, що 4 вересня 2015 року в Дзеркальній залі Університету відбулась зустріч заступника Голови Національного банку України Якова Смолія зі студентами факультету прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка.