Заступник Міністра Кабінету Міністрів України Наталія Гнидюк розповіла студентам про перспективи України після набуття чинності Угоди про Асоціацію з ЄС

Заступник Міністра Кабінету Міністрів України, директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк 18 грудня 2015 року зустрілася зі студентами факультету міжнародних відносин та юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час зустрічі, що відбулась у рамках реалізації проекту імені Жана Моне 553310 «Літні курси з права і політики ЄС», Наталія Гнидюк розповіла студентам про перспективи України після набуття чинності Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, яка набуває чинності 1 січня 2016 року.

«Цей документ складний із юридичного боку, але, попри це, є детальним і комплексним. Він охоплює 80-90% сфер нашої життєдіяльності, починаючи від освіти й завершуючи енергетичною сферою. Щоб досягти такого результату, ми довго й наполегливо працювали над створенням міцного підґрунтя, а тому набуття чинності цього документа слід розглядати як ще один інструмент для членства України в ЄС», – підкреслила директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції.

Наталія Гнидюк також зазначила, що Угода містить ще один важливий нюанс – це визначення порядку денного Асоціації.

«Важливість порядку денного полягає у визначенні загальних цілей, зокрема десяти основних короткострокових ключових реформ до першочергового виконання, що водночас є засобом для фінансування», – сказала вона.

Під час зустрічі зі студентами директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції поінформувала присутніх про основні напрями роботи офісу.

«Наша команда – це понад 30 професіоналів – висококваліфікованих юристів, дипломатів, економістів і вузькогалузевих спеціалістів. Ми координуємо роботу всіх відомств, які займаються питаннями Євроінтеграції, вирішуємо юридичні питання та інформуємо громадськість про роботу Кабміну загалом і кожного міністерства зокрема», – розповіла Наталія Андріївна.

Заступник Міністра Кабінету Міністрів України також зосередила увагу на новій програмі стажування для студентів, яка стартує вже наступного року.

«За фінансової підтримки Європейського Союзу впродовж наступних трьох років Урядовий офіс з питань європейської інтеграції реалізовуватиме програму стажування для молоді. Ми зацікавлені в креативних молодих людях, які здатні аналітично та глибоко мислити, вивчати всі питання та нюанси європейської інтеграції України й бачити кожну проблему комплексно», – зазначила Наталія Гнидюк і запросила студентів-міжнародників та юристів подавати заявки на участь у конкурсі.

Відповідаючи на запитання студентів, директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції зауважила, що Європейський Союз надзвичайно вимогливий до України і це, на думку Наталії Гнидюк, пов’язано з попереднім досвідом.

«Ми маємо довести собі, Європі та світу, що варті кращого життя. Ми готові стати частиною великої європейської сім’ї», – переконана Заступник Міністра Кабінету Міністрів України.

Світлини: Олександри Чури Більше фото