Завідувач кафедри польської філології  Алла Кравчук – лауреат престижної нагороди POLONICUM-2015

Відома мовознавець і полоніст, завідувач кафедри польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Алла Кравчук отримала одну з найпрестижніших нагород за видатні досягнення у вивченні польської мови, культури, історії та їхню популяризацію у світі – POLONICUM-2015.

Під час церемонії нагородження переможців POLONICUM-2015, що відбулась 23 листопада 2015 року у Варшавському університеті, Аллі Кравчук вручили статуетку з бронзи і пам’ятний диплом.

Про це йдеться в повідомленні Центру польської мови та культури для іноземців «POLONICUM» Варшавського університету.

Нагороду POLONICUM-2015 присвоюють лише іноземним науковцям, дослідникам польської мови і глотодидактикам (спеціалістам із методики викладання чужих мов). Інші дві рівноцінні відзнаки POLONICUM отримують активні популяризатори польської мови та культури за кордоном: перекладачі, амбасадори – полоністи, які захоплюються польською літературою, історією, мистецтвом.

«Від імені львівської школи полоністики дякую моїм польським учителям і колегам за допомогу й високу честь працювати разом із ними. Це наша спільна нагорода», – звернулася зі словами вдячності до учасників церемонії – представників Варшавського університету Алла Кравчук.

У своєму виступі завідувач кафедри польської філології ЛНУ ім. Івана Франка розповіла про історію львівської полоністики і її відомих репрезентантів та зосередила увагу на досягненнях українських учених у розвитку полоністичних студій, зокрема й у Львівському університеті.

«Ця нагорода стане для мене джерелом натхнення до подальшої праці – викладання та нових наукових досліджень», – висловила сподівання володарка нагороди POLONICUM-2015 Алла Кравчук.

Також дві рівноцінні відзнаки POLONICUM-2015 отримали відомий німецький перекладач із польської, літературний критик, співавтор літературних довідників і періодичних видань, присвячених польській літературі, доктор Олаф Кюль і президент австрійсько-польського товариства й Міжнародної федерації Шопена Теодор Канітзер, який упродовж свого професійного життя активно пропагує польську культуру в Австрії.

«Польська культура дуже багата, однак є чимало історичних моментів, про які важко говорити, а іноді складно й зрозуміти людям, які живуть в інших країнах. Ми цінуємо те, що талановиті люди, які добре володіють польською мовою, роблять спроби налагодити міжкультурний діалог між країнами, допомагають їм ближче пізнати одна одну. Думаю, що ці нагороди є виявом нашої щирої вдячності за часто довгострокову й дуже активну діяльність, що вимагає багато зусиль і праці, але водночас дає справді хороші результати», – сказав під час церемонії ректор Варшавського університету, професор Марцін Пались.

В урочистостях з нагоди вручення нагород POLONICUM-2015 взяли участь представники дипломатичних місій різних країн, австрійсько-польських центрів, фундацій, мовних і культурних осередків, академічних спільнот вищих шкіл Польщі та України.

Більше фото