ЗНО-2015 матиме низку нововведень

Сьогодні, 5 грудня, стартувала реєстрація учасників на зовнішнє незалежне оцінювання. Організатори розповідають: цьогорічне ЗНО дещо відрізнятиметься від попередніх, адже матиме низку нововведень.

Одним із головних нововведень ЗНО 2015-го року є дворівневі тести з української мови та літератури, а також із математики. Фахівці запевняють: це дасть змогу об‘єктивніше оцінити знання абітурієнта.

«Коли абітурієнти реєструватимуться на основну сесію, то обиратимуть рівень який їм потрібний при вступібазовий чи поглиблений. Це буде вказано у правилах прийому вищого навчального закладу», – пояснює директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Окрім того, абітурієнти не складатимуть ЗНО зі світової літератури та всесвітньої історії. А результати тестування з української мови зарахують також як державну підсумкову атестацію. Однак сертифікат буде дійсним лише один рік.

Також скасовано мінімальний прохідний бал. Відтак, межу, яку мають подолати абітурієнти, тепер встановлюватимуть самі ВНЗ.

«Прохідний бал із того чи іншого предмету встановлює приймальна комісія вищого навчального закладу. Це буде вказано в правилах прийому до вишу», – прокоментував відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. Івана Франка Богдан Стельмахович.

Для того, щоб зареєструватись, абітурієнту необхідно надати копію паспорта або свідоцтва про народження, дві фотокартки, копію атестата чи диплома та медичну довідку. Сама ж реєстрація триватиме до п’ятого березня.