Зустріч проректора Університету Марії Зубрицької із заступником директора Інституту Кеннана Вільямом Померанцом

14 вересня 2015 року відбулася зустріч проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марії Зубрицької із заступником директора Інституту Кеннана при Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона у Вашингтоні  (США) Вільямом Померанцом за участю директора Центру американських студій, доцента кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, випускника дослідницької програми Інституту Кеннана Романа Калитчака.

Під час зустрічі науковці обговорили механізми українсько-американської співпраці, зокрема участь Інституту Кеннана в американознавчій конференції, яку організовуватиме наступного року Львівський національний університет імені Івана Франка з нагоди 25-річчя визнання Сполученими Штатами Америки незалежності нашої держави.

Крім того, у рамках зустрічі співрозмовники поділилися міркуваннями щодо можливості реалізації спільного проекту «Українські студії у США, Американські студії в Україні».

«Часто ми отримуємо інформацію про Сполучені Штати Америки від Росії, що викривлює зображення реальних подій. Натомість іноземні дипломати, які приїжджають в Україну, висловлюють лише глибоке занепокоєння щодо тих подій, які сьогодні відбуваються на сході нашої держави. Досить говорити! Пора діяти!» – закликала до результативної співпраці проректор Марія Зубрицька, зазначивши, «що на рівні малих інституцій і центрів відбувається вагома допомога суспільству щодо кращого розуміння ситуації в Україні».

Директор Інституту Кеннана при Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона у Вашингтоні  (США) Вільям Померанц підтримав пропозицію проректора Марії Зубрицької щодо активної міжінституційної співпраці й погодився найближчим часом розпочати реалізацію перших кроків на шляху до об’єктивної інтерпретації реальності в контексті подій «Україна-США».