Зустріч студентів і викладачів юридичного факультету з віце-спікером Верховної Ради України

2 квітня 2015 року на юридичному факультеті відбулася зустріч із заступником голови Верховної Ради України Оксаною Сироїд, визнаним експертом з питань реформування правосуддя та судочинства.

«Традиційно ми проводимо на факультеті зустрічі з відомими людьми, політиками, правниками, які діляться з молоддю своїми міркуваннями щодо основних засад цивілізаційного розвитку нашого суспільства», – зазначив у вступному слові декан юридичного факультету, професор Андрій Бойко. Андрій Михайлович представив високоповажну гостю та поділився власним досвідом співпраці з Оксаною Сироїд, наголосивши на її виняткових особистісних і професійних рисах.

Заступник голови Верховної Ради України розповіла студентам і викладачам юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка про шлях свого професійного становлення, починаючи від вступу до Національного університету «Києво-Могилянська академія» і до сьогодні. Зазначимо, що Оксана Сироїд – десятий віце-спікер Верховної Ради, перша в історії українського парламентаризму жінка на цій посаді.

У рамках зустрічі з юристами ЛНУ ім. Івана Франка віце-спікер ВРУ виступила з лекцією-дискусією на тему «Безпека. Конституція. Університет», розповівши студентам про глибинні основи реформування управлінської системи крізь призму правових аспектів.

Окремо Оксана Сироїд спинилася на питанні якості вищої освіти в контексті імплементації ЗУ «Про вищу освіту». За словами експерта з питань реформування правосуддя та судочинства, якість освіти можна гарантувати за умови введення Єдиного кваліфікаційного іспиту. Це, на думку віце-спікера, шляхом природного відбору зменшить кількість вищих навчальних закладів, які не в змозі забезпечити відповідний рівень підготовки фахівця.

Оксана Сироїд наголосила на винятковому значенні своєї alma mater для кожного студента, адже молоді люди у вищій школі отримують серйозну зброю – знання. «Ви маєте щастя навчатися в унікальному університеті, який має велику історію, досвід і потужні наукові школи», – звернулася до студентів заступник голови Верховної Ради. Високопосадовець виокремила 4 юридичні школи, які на її думку, є найкращими й, за рейтингами роботодавців, готують найбільш конкурентноздатних випускників – кваліфікованих фахівців-правників. Це правнича школа Львівського національного університету імені Івана Франка, факультет правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», юридичний факультет Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка й частково Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Жваве обговорення викликали й питання університетської автономії, персипектив розвитку української освіти та її інтеграції у європейський і світовий освітній простір, а також проблеми, пов’язані з реформуванням судової гілки влади в Україні.

Варто зазначити, що в рамках своєї законодавчої роботи Оксана Сироїд значну увагу приділяє питанням судової реформи та глибинному аналізу проблем, що стосуються вдосконалення механізмів підвищення якості національної юридичної освіти.

На завершення лекції-дискусії декан юридичного факультету Андрій Бойко звернувся до віце-спікера парламенту зі словами вдячності за цікаве спілкування з юристами-початківцями, зазначивши, що, судячи з питань, які цікавили студентів, у нас є досить потужний потенціал. І хоч, на думку професора, вони мають дещо завищені очікування від освіти, яку здобули у вищій школі, однак це цілком виправдано, адже це є своєрідний орієнтир для деканів, ректорів, представників міністерства в роботі над стратегією формування нових підходів до вдосконалення навчального процесу.

Надалі заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд провела для студентів юридичного факультету майстер-клас із нормопроектування.