Зустріч випускників Львівського університету

У рамках святкування Дня Університету 11 жовтня 2016 року в Дзеркальній залі  відбувся V З’їзд Асоціації випускників Львівського національного університету імені Івана Франка. Цьогоріч альма-матер радо вітає випускників, які відзначають 50-ліття від часу завершення навчання.

«Уже 355 років Львівський університет, незважаючи на складні суспільно-політичні обставини в Україні, забезпечує високий науково-освітній і культурний рівень виховання громадян, – звернувся з вітальним словом до присутніх проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський. – Варто зазначити, що у Львівському університеті навчалося багато людей, які сьогодні з гордістю зазначають, що є його випускниками. До їх числа, зокрема, належите і ви – випускники 1966 року».

Нагадаємо, що цьогоріч українська спільнота відзначає 150-літній ювілей від дня народження професора Львівського університету, історика, громадського і політичного діяча Михайла Грушевського.

Доповідь на тему «Михайло Грушевський і Львівський університет» виголосив завідувач кафедри новітньої історії імені Михайла Грушевського, професор Олексій Сухий.

Олексій Миколайович розповів про  розвиток Університету на початку ХХ століття, зазначивши: «історія Львівського університету цього періоду відзначалас особливим драматизмом, який був означений значними політичними рухами, передовсім національними. Зокрема, важливою складовою українського національно-державницького руху стала боротьба за національну школу – Український університет у Львові, яка не лише відображала національно-політичну палітру Галичини як однієї з провінцій Австро-Угорщини, а й означувала щоденні й майбутні перспективи національного поступу українців».

За словами професора, праця Михайла Грушевського  на посаді професора кафедри «всесвітньої історії з окремим оглядом історії Східної Європи» мала  виняткове  значення для розвитку української історичної науки.

«Першим і найголовнішим завданням, до здійснення якого відразу приступив Грушевський, обіймаючи посаду професора Львівського університету, стала підготовка курсу української історії. Саме розробка і читання курсу історії України наштовхнула Грушевського на думку створити широку, детальну і наукову історію нашого народу. Тож, упродовж 1897 і 1898 р. був написаний перший том «Історії України-Руси». У наступні роки він продовжував працювати над цією фундаментальною працею», – зауважив професор Олексій Сухий, додавши, що «затвердження на цій посаді українця, який не був підданим Австрії, збільшувало надії народовських сил на подальше зростання українських кафедр у Львівському університеті шляхом запрошення в Галичину кращих наукових сил із Наддніпрянської України».

Резюмуючи, Олексій Миколайович підкреслив, що «наукова політика Михайла Грушевського в Львівському університеті мала на меті забезпечення національних інтересів, обстоювання її мови культури та історії».

Після офіційного відкриття щорічного З’їзду Асоціації випускників, учасники взяли участь в урочистому засіданні Вченої Ради Університету з нагоди Дня Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото