Наглядову раду створено відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту» (Ст. 37) та Статуту університету (Ст. 6.2). Наглядова рада сприяє розв’язанню перспективних завдань розвитку Університету залученню фінансових ресурсів для забезпечення його напряму діяльності, розвитку та контролю за їх використанням; ефективній взаємодії Університету з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності, а також конкурентоспроможності Університету; здійснює громадський контроль за його діяльністю.

До компетенції Наглядової ради належить:

• розгляд стратегії перспективного розвитку Університету;
  • популяризація досягнень Університету в науковій та освітній діяльності;
  • надання допомоги керівництву Університету в реалізації державної політики у галузі вищої освіти і науки;
  • здійснення нагляду за управлінням майном Університету;
  • залучення фінансових ресурсів для забезпечення діяльності Університету та здійснення контролю за їхнім використанням;
  • забезпечення ефективної взаємодії Університету з органами державного управління, науковою громадськістю, суспільно-політичними та комерційними організаціями в інтересах розвитку Університету;
  • здійснення громадського контролю за діяльністю Університету;
  • участь у формуванні навчальної, наукової та фінансової стратегії діяльності та перспектив розвитку Університету;
  • аналіз діяльності органів управління Університету щодо організації та забезпечення умов для професійного розвитку наукових, науково-педагогічних працівників та створених наукових шкіл;
  • сприяння у створенні сучасної матеріально-технічної бази і розвитку соціальної інфраструктури Університету;
  • внесення на розгляд Вченої ради Університету пропозицій щодо змін у Статуті;
  • отримання інформації щодо управління майном та здійснення статутної діяльності Університету в порядку, встановленому законодавством та Статутом;
  • внесення на розгляд Конференції подання про відкликання Ректора з підстав, передбачених законодавством, Статутом, контрактом;
  • інші дії щодо сприяння у діяльності Університету.

Склад Наглядової ради:

Ігор Рафаїлович Юхновський — український фізик-теоретик, Герой України,  депутат Верховної ради України I-IV скликань. Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, засновник і почесний директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України у Львові, Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка.

Віталій Борисович Антонов — український підприємець, голова Наглядової Ради «Концерну Галнафтогаз», голова Наглядової Ради Страхової компанії «Універсальна», президент «Універсальної інвестиційної групи». Генеральний Почесний консул Литовської Республіки у Львові. Кандидат економічних наук.

Євген Костянтинович Бистрицький — український вчений-філософ, доктор філософських наук; засновник і перший президент Українського філософського фонду, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження».

Степан Іванович Кубів — український політик та громадський діяч. Голова Національного банку України (24 лютого – 19 червня 2014), народний депутат України 8-го скликання, голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса, перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку України.

Ігор Степанович Насалик – Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Олексій Олексійович Скрипник — український політик, науковець, громадський діяч. Народний депутат України 8-го скликання. Співзасновник однієї з найбільших і найуспішніших софтверних компаній в Україні — «ELEKS».

Івшина Лариса Олексіївна — український журналіст, громадсько-культурний діяч. Головний реактор газети «День».

Дмитро Анатолійович Шимків — український державний діяч, заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ, екс-генеральний директор «Microsoft Україна».

Тарас Володимирович Кицмей — український підприємець, науковець, економіст і громадський діяч. Співзасновник корпорації SoftServe. Заслужений економіст України. Голова правління Асоціації «Інформаційні технології України».